7 Ağustos 2014 Perşembe

İzmir Gediz Elektrik Faturası Ödeme

Gediz Online Elektrik Faturası Ödeme işlemi özellikle İzmir’liler için önemli bir konu. Tedaş içerisinde İzmir ve Manisa bölgesi için elektrik dağıtımları Gediz Edaş dağıtım şirketi tarafından yapıldığı için ödemelerin de Gedize yapılması gerekmektedir. Birçok banka aracılığı ile Gediz Elektrik faturalarınızı veznelerden, banka gişelerinden ve hatta ATM’lerden yapabilmeniz mümkün.

Bunun yanında otomatik ödeme talimatı vererek de her ay ödeme yükümlüğünü üzerinizden atarak bunu bankanın sizin adınıza yapmasını sağlayabilirsiniz. Gediz Elektrik Faturası Ödeme için birçok tahsilat noktaları bulunmaktadır. Gediz EDAŞ’ın kendi web sayfasından da detaylı olarak görebileceğiniz gibi, İzmir ve Manisa İl Müdürlükleri içerisinde birçok ödeme noktası bulunmakta.,

Bunun yanında gecikmiş faturalarınızı ödemek için de gereken tüm bilgileri Gediz Edaş’ın web sayfası üzerindeikn detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Faturalarınızı ödemediğiniz takdirde yetkililer gelip elektriğinizi kesebilir ve en ihtiyaç duyduğunuz anda elektriksiz kalabilirsiniz. Bu noktada faturaları düzenli takip etmeli ve son ödeme gününe bırakmadan ödemesini hemen yapmanızı tavsiye ederiz. Gecmiş ödemelerde gecikme zammının olması da cabası olacaktır.

Bununla birlikte İl Müdürlüklerine bağlı tahsilat veznelerinde yine kuyrukta kalma gibi bir sorunla yüzyüze gelebilirsiniz ki bu da en az 1 yarım gününüzü alabilir. Bulunduğunuz noktaya en yakın vezne için gedizedas.gov.tr adresini inceleyebilirsiniz. Tabii gecikmeli faturalarınızı bankalar aracılığıyla da ödeyebilmeniz mümkün. Gediz Elektrik Faturası Ödeme işlemleri gelişen teknoloji ve bankacılıklar sayesinde eskisinden çok daha rahat ancak tedbirli olmadığınızda başınız da ağrıyabilir.

Online bankacılık işlemlerini dikkatle yapmanız, kredi kartı ve şifrenizi girerken güvenliğe dikkat etmeniz önemlidir. Girdiğiniz web sayfasının güvenlik sertifikası olup olmadığını kontrol etmeli ve şifrenizi girerken sanal klavyeyle giriş yapmanızı tavsiye ederiz. Yazın tatile çıkıldığında birçok şey gibi faturalar da unutulabiliyor. Özellikle yeni evli çiftler yılın yorgunluğunu atıp güzel bir tatile çıkmak ve hiçbir şeyi düşünmeden sadece eğlenip huzur bulmak için bir deniz tatili veya memleket tatili yaparlar. 

Ancak elektrik ve su gibi hayati konularda faturaları otomatik ödemeye almadıkları takdirde tatil dönüşü huzuru kaçıran süprizlerle karşılaşılabiliyorlar. Tüm bunların önüne geçmek için önceden tedbirler almak gerekmektedir. Gediz Elektrik Dağıtım’ın yaptığı ankete göre, fatura ödemelerini abonelerin %60.5'i internet üzerinden banka ile, %24.47'si tahsilat veznelerine, %7.6'sı banka veznelerine elden ödeme ile, %7.4'ü de PTT şubelerine yapmaktalar. Buradan da görülebileceği üzere internet üzerinden bu işi yapmanın getirdiği kolaylık sayesinde birçok kişi ve kurum elektrik hizmetinden sorunsuz bir şekilde faydalanıyor ve ödemeler için hızlı, kolay ve güvenilir olan yolu tercih ediyor.

Siz de Gediz Elektrik Faturası Ödemelerinizi internet üzerinden banka ile yapabilir ve veznelerde zaman öldürmekten kurtulabilirsiniz. Elbette fazladan harcayacak zamanım çok, hem gezmiş olurum derseniz de anlaşmalı banka veznelerini veya Gediz EDAŞ’ın tahsilat noktalarını tercih edebilirsiniz.

Online İzmir Gediz Elektrik fatura ödeme merkezi iyi vakit geçirmeniz dileğiyle.

ONLİNE KREDİ KARTI İLE FATURAÖDEMEK İÇİN TIKLAYIN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder