8 Temmuz 2015 Çarşamba

Online Elektrik Faturası Ödeme

Artık günümüzde çalışma saatlerinin yoğunluğu ve olumsuz bir getirisi olarak, fatura ödeme işlemleri maalesef ödeme noktaları ve şubeler aracılığı ile gerçekleştirilemiyor. Çünkü çoğumuz hafta içi çalıştığımız için, fatura ödeme noktalarına gidecek zaman bulamıyor ve ödeme işlemlerimizi gerçekleştiremiyoruz. Bu durumda da ödemelerimizin düzeni bozuluyor ve bazı faizleri ödemek zorunda kalıyoruz. Bu durulardan kurtulabilmek için online elektrik faturası ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Artık online hizmetler ile günümüzde pek çok ödeme işlemlerinde olduğu gibi, elektrik faturası ödeme işlemleri de kolay bir hale gelmiştir. İnternet üzerinden pek çok farklı şekilde online ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
İlinizin bağlı olduğu şirketin online hizmetlerini kullanın
Biliyorsunuz ki Türkiye elektrik dağıtım anonim şirketi, sizlere bu konuda oldukça fazla yardımcı olmaktadır. Bu sayede, artık illerinizin bağlı olduğu dağıtım şirketlerinin web sayfaları üzerinden, elektrik fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki, bu işlemler nasıl gerçekleştiriliyor bu konuda bilgi sahibi misiniz?
Online elektrik fatura ödeme işlemleri
İlk olarak bağlı olduğunuz ilin elektrik dağıtım şirketi resmi web sayfasına girmeniz gerekmektedir. Elbette ki bu durumda internete bağlı olmanız gerekmektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra online elektrik faturası ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için, site üzerinden abonelik üyeliğinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sistemlerde kayıtlı olan telefon numaranız ile isim ve soy isim, bilgileriniz dahilinde, üyelik işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Bu durumda da üyelik işlemleri tamamlanıp, üye girişi gerçekleştirilmelidir. Daha sonra ise, site üzerinden online hizmetler bölümünden, elektrik faturası sorgulama ve elektrik faturası ödeme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz
Online işlemlerin yanı sıra, sizlere başka bir kolaylık verecek durum ise, elbette ki otomatik ödeme talimatları vermiş olmanızdır. Anlaşmalı bankalar üzerinden, online olarak verebileceğiniz otomatik ödeme talimatları sayesinde, online elektrik faturası ödeme işlemlerini gerçekleştirmiş olursunuz.
Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz aydan itibaren, vermiş olduğunuz kart bilgilerinden yararlanılarak, her ay düzenli bir şekilde elektrik ödemeleriniz kartınızdan tahsil edilmektedir. Böylelikle her ay online işlemler menülerini kullanmak zorunda kalmadan, düzenli bir şekilde faturalarınız ödenir ve banka dönem borcunuza değeri kadar ekleme yapılır.
ELEKTRİK FATURA BORCU ÖDEME 
 Fatura Ödeme Merkezi

      Kredi Karti ile  Elektrik Fatura Ödemek


 Fatura ödeme merkezi

Yukarıdaki Fatura Sorgulama ve Ödeme  LOGO'ya Tıklayarak Ödemenizi Yapabilirsiniz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder